VITAJTE NA MOJOM BLOGU.Listopad 2009

Blog oslavuje 2 roky.

29. listopadu 2009 v 13:32 | Lady Buffy |  Výročia
Tento blog mám už dva roky. Založila som ho a dúfala, že ho budete radi navštevovať, návštevnosť je 9000 aj niečo a za 2 roky to považujem za malú :-( Spoznala som aj dobré sb, pridala pomerne veľa článkov a získala sesterské blogy. Tento blog mám stále rada, ale nemám čas sa mu veľmi venovať, najmä kvôli škole. Zajtrajškom začínajú plynúť dni do tretieho roku :-)
Dúfam, že tento blog budem mať ešte dlho.
DB v klipe

16. listopadu 2009 v 18:10 | Lady Buffy

Ak sa video neprehráva prehraj si ho tu.
V tomto klipe si zahral David. Mimochodom neviete kto ešte prespieval tú pesničku? Alebo nemáte jej inú verziu? Počula som aj lepšiu, ale neviem kto to naspieval.
Keby ste vedeli tak mi sem pls. napíšte.

Kelly Osbourne x Michelle Trachtenberg

15. listopadu 2009 v 13:11 | Lady Buffy |  Verzus (Módna polícia)
Iný strih šatov, ale motív rovnaký - čierno biele pásiky. Viac sa mi páči strih šiat Michelle a čo vám?Chcela som....

12. listopadu 2009 v 21:14 | Lady Buffy |  Me - Others
Nastaviť tento lay, ktorý som vyrobila, inak ale vôbec sa mi to nedarí, stále sa mi opakuje ten obrázok čo mal byť záhlavie..ja som ho nastavila do okrajov a do stránky. Alebo by som musela nastaviť počet článkov na stranu 1.

Tak som to nastavila ako stránku, farbu stránky som dala #060f0f a nastavila som do záhlavia iba rozmery, farbu okrajov tiež ako stránky + tento lay↓
Inak to malo vyzerať len takto↓

Sarah&Freddie rozhovor

9. listopadu 2009 v 20:02 | Lady Buffy
Ďakujem Jenny, ktorá mi dovolila odkopírovať od nej rozhovor z magazínu People.


Z angličtiny jsem volně přeložila článek otištěný v listopadovém čísle magazínu People, kde Sarah a Freddie poprvé promluvili o své rodině, kterou se stali díky dcerce Charlotte. Zdrojový text jsem převzala ze scanů. O to byl překlad horší, doufám, že ho tedy aspoň někdo ocení...
Fotky jsem "vyňala" ze scanů.
x o x o
Po sedmi letech manželství se
Sarah Michelle Gellar a její manžel Freddie Prinze Jr. rozhodli,
že je čas na dítě.

Sarah Michelle Gellar se cítí hrdá. Před měsícem přivítali spolu s manželem Freddiem Prinzem Jr. své první dítě, dceru Charlotte Grace. Ale tento malý balíček, zrovna podřimující nahoře v pokoji v jejich prostorném době v Los Angeles, je jen jedním z nedávných úspěchů Gellarové. 32letá herečka se stala v letech 1997 - 2003 ikonou teenagerů díky roli v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a zahrála si i v hororech Tajemství loňského léta a Nenávist. Prinze oslavil úspěch díky romantické komedii Taková normální holka a účastí v seriálu 24 hodin.
Vzali se v roce 2002 a nyní nám prozradili, proč čekali tak dlouho na založení rodiny.

• Jak probíhal příchod Charlotty na svět?
Sarah: Šla jsem do posilovny! Nemohla jsem tomu uvěřit. Cítila jsem nevolnost a můj trenér mi řekl: "Um, nemá vaše dítě přijít za týden? Možná už nadešel čas." A já řekla: "Oh, ne, o tom pochybuji." V televizi můžete často vidět, jak ženy chtějí vraždit své manžele, protože ta bolest je tak hrozná. Já šla domů a říkala Freddiemu: "To ještě nemůže být ono." A on se mě pořád ptal:"Sarah, jsi si jistá?"
Freddie: Říkala: "Ne, myslím, že jsem jedla něco pikantního. Určitě to bude fajn." Později večer už řekla: "Dobře, už by to mohlo být ono, ale měli bychom se na to ještě trochu vyspat." Byla velmi klidná, soustředěná a připravená. Říkám vám, tahle holka je jako Gándhí. Nenechá se ničím rozhodit.
Sarah: A je tu ještě další věc: epidurální anestesie je fantastická. Prostě je porod bezbolestný. Bylo to tak velmi klidné.
Freddie: Bylo to jako "tři zatlačení" a dítě bylo venku.
Sarah: Ale bylo to neuvěřitelné. Cítila jsem něco jako "Ach, můj Bože, to je moje!" Pořád skoro nemůžu uvěřit, že jen před několika týdny byla ještě ve mně. Každý den se na ni dívám a žasnu.

• Jaké je Charlotte dítě?
Sarah: Usmívá se skoro po celý den, je roztomilá a mazlivá. A lidé mají důvod mě opravdu nenávidět: ona nepláče. Jen zvolá "Wah". Jednou.
Freddie: To jo. "Wah". To je ono. Jen když chce upoutat vaši pozornost.

• Jak vás změnilo rodičovství?
Sarah: Jak už Freddie řekl, jsem osobnost. Jsem New-Yorkčanka a bývám nervóznější než ostatní. Ale celá ta věc s mateřstvím mě zklidnila.
Freddie: Sarah byla předtím trošku praštěná. Nechápejte mě špatně, jsem rád, že byla praštěná. Ale teď má vše pod kontrolou. Je to působivé.

• Jste manželé 7 let - déle než je hollywoodský standart. Proč jste čekali tak dlouho na založení rodiny?
Sarah: Stát se rodičem je ten nejvíce nesobecký akt, v průběhu života děláte vše pro dítě. Nevím, jestli to člověk ví, když je mu dvacet. Ještě pořád roste a uvědomuje si, kdo je. My jsme se chtěli ujistit, že můžeme dát dítěti vše, co máme. Když jsme se brali, bylo mi 26; Freddieho jsem potkala, když mi bylo 23 let. Byla jsem opravdu mladá. Pevný základ není, když jste s někým dva roky. Už jsme si prošli i bouřlivým obdobím. Víme, jak na to, že jsme tým.
Freddie: Jsem rád, že jsme neměli dítě ve dvaceti - tehdy jsem nevěděl nic. Ve třiceti jsem více trpělivý a mám pocit, že si toho teď vážím mnohem víc. Ve dvaceti se probouzíte a říkáte si: "Ach můj Bože, nemůžu uvěřit, co jsem to dělal včera v noci." Musí se počkat, až takové noci pominou. Je tak snadné být ve dvaceti sobeckým. Ale teď vím, že všechno chci pro Charlotte.

• Jak jste se cítili, když jste se dozvěděli, že budete mít malou holčičku?
Sarah: Ve skutečnosti jsme to zjistili na moje narozeniny. byla jsem ohromená, protože z nějakého důvodu jsem byla přesvědčená, že to bude kluk. Řekla jsem Freddiemu: "Děkuji ti za šaty pro panenku k mým narozeninám." Jako jedináček vím, co je to vazba matka-dcera. Teď přichází moje máma každou neděli dopoledne a je senzační vidět tři generace žen.
Freddie: Být chlapcem obnáší i velký tlak. Vím, že celé své dětství jsem nemohl snést, že jsem "Jr." (junior = mladší). Nechtěl jsem být Freddie Prinze. Dívky řeší problémy s láskou. Chlapec přichází domů často s tím, že se potřebuje naučit bojovat. Raději budu řešit trable s láskou, než trable s rozbitým nosem.

• Jak jste vybrali jméno Charlotte?
Sarah: Oba jsme chtěli něco tradičního, ale aby se neslyšelo každý den. Ve třídě jsme byly čtyři Sarah.
Freddie: Je téměř podivnější říkat jí Charlotte. Ve škole bude s nějakou Magic Applessed (narážka na hollywoodská crazy jména) nebo tak nějak a bude divné, že ona je Charlotte. Alespoň jsme jí dali dvě jména: Charlotte Grace. Latinci používali i pět jmen. bylo to jako Antonio Ricardo Luis Raoul Hector Rivera. Ale doufejme, že jméno Charlotte nebude zavdávat důvodu k posměchu.

• Sarah, zdáš se být v úžasné formě.
Sarah: Působí na vás velký tlak. Lidé se pořád dívají na to, jak se vám daří. Ale já jsem byla během mého těhotenství opravdu v dobré formě. Říká se, že kojení pomáhá a je to pravda, také ji vozím na dlouhé procházky do kopců okolo našeho domu. Zúžené džíny jdou zase do módy, za což jsem ráda.

• Jakou plánujete budoucnost pro vaši dceru?
Freddie: Když vyroste, tak se chci jen ujistit, že nabrala hodně zkušeností. Ať už se bude chtít stát úřednicí nebo zpěvačkou nebo astronautkou, chci se ujistit, že to bude dělat dobře. Rád bych aby hodně cestovala a viděla tak, že jsou i místa, kde se dělají věci jinak. Chci, aby věděla, že svět není jen o zábavě, i když si lidé myslí, že my neděláme nic jiného. Mám hodně lásky a rodina pro mě znamená hodně. je to dobrý pocit. Cítím se šťastný. Pořád se říká, že jsem byl "odměněn", ale možná to není ono. Možná je to "štěstí".
Sarah: Možná to zní jako klišé, ale ona je ten nejlepší dar, jaký jsem dostala a po zbytek života pro ni budu dělat vše, co je správné. Zní ohromně, že jsme spolu vytvořili život a teď jsme za ni zodpovědní. Je tady a je naše. Řekla bych, že nás dělá šťastnými, opravdu.

"V brzké době se do práce nevrátím. První dítě mám jen jednou a chci vidět ty důležité okamžiky. Nedokážu si představit, že bych tu nebyla."Omlouvám se za případné chyby. Text je přeložen opravdu jen volně a pár vět jsem dokonce vynechala.

Preklad: Jenny

Zdroj:
Charlotte Grace Prinze

5. listopadu 2009 v 19:53 | Lady Buffy
Tak je to pravda, Sarah naozaj porodila a prinášam vám fotky Charlotte Grace Prinze.
Veru neviem na koho sa viac podobá, podľa niekoho na mamu a podľa iného na otca. :-)


MT

5. listopadu 2009 v 19:40 | Lady Buffy |  Happy Birthday
Nejako mi blbne blog, vôbec mi nechce zobraziť prednastavené články...napr. aj tento kde som písala, že Michelle oslávila svoje 24 narodeniny 11. 10. 2009 čo bolo pomerne dávno.